(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Poduszki ortopedyczne

Poduszka ortopedyczna B4 jest bardzo istotnym czynnikiem ochronnym higieny pleców, ale w wykonaniu tej funkcji najistotniejsze jest idealne jej dobranie do jednostkowych wymagań używającego.
Przy odpowiednim wyborze, profilowane poduszki, zwane także poduszkami anatomicznymi stanowią najwłaściwsze podparcie dla kręgów na odcinku szyjnym w trakcie wielu godzin snu.

Decydując się na poduszkę profilowaną należy zwrócić dużą uwagę na jej wysokość. Ludzie śpiący w pozycji bocznej o węższych ramionach powinni kupić poduszkę niższą niż pacjenci o ramionach szerokich. Osoby śpiące w pozycji na wznak powinny korzystać z poduszek ortopedycznych B4 o niższym profilu, niż osoby zasypiające na boku. W położeniu na plecach wyśmienicie sprawdzają się poduszki profilowane z podcięciem po środku, które równomiernie stabilizują ułożenie głowy. Istotny problem pojawia się, gdy zasypiamy na brzuchu. Jest to pozycja najmniej korzystna dla kręgów szyjnych i w tym przypadku poduszka powinna być zdecydowanie bardziej spłaszczona i miękka. Śpiąc na brzuchu nie powinno się korzystać z poduszek profilowanych, za wyjątkiem tych, które są przeznaczone do spania na brzuchu.

Oprócz kształtu i szerokości poduszki ergonomicznej niezwykle ważny jest rodzaj i jakość komponentów wykorzystanych do jej wyprodukowania. Poduszki profilowane wyprodukowane są przeważnie z pianek termoelastycznych (zmieniających swą giętkość pod wpływem temperatury – tak zwane poduszki z pamięcią), z lateksu (materiał uzyskany z soku mlecznego roślin kauczukodajnych) oraz z zwykłych pianek poliuretanowych.

I tu pojawia się problem wykonania. Niestety tanie poduszki ortopedyczne bardzo rzadko wykazują się dostateczną rozciągliwością, często są zbyt twarde, i zamiast likwidować napięcia mięśniowe, powodują bóle szyi i karku.

Droższe poduszki ergonomiczne, dobrze dobrane, zapewniają umięśnieniu szyi i ramion pełen relaks, poprawiają jakość spania, niwelują chrapanie i zmniejszają ból w obrębie szyi i barków.

Nabycie odpowiedniej poduszki anatomicznej niestety zawsze związany jest z niemałym wydatkiem i można obiektywnie stwierdzić, że jest to ich jedyny minus.

Zobacz stronę producenta