(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Sprawdź jak właściwie wstawić drzwi i ościeżnice do swojego garażu

Ostatnim razem zachęcaliśmy Państwa na wymianę ościeżnicy przy jednoczesnym montowaniu nowych drzwi. Przekażemy Państwu parę informacji, na ten temat. Na wstępie należy pamiętać, aby po wcześniejszym wmontowaniu ościeżnicy w ścianę, stabilizować ją drewnianymi klinami. Istnieję kilka sposobów, jak zamontować ościeżnicę w ścianę. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie pianki poliuretanowej, ale zdecydowanie pewniej jest umieścić ościeżnicę za pomocą kołków. Powstałe szczeliny, na skutek montażu należy wypełnić za pomocą pianki montażowej do stolarki. Uwaga, gdy będą Państwo wypełniali puste przestrzenie pianką, powinno się zachować ostrożność jak również, nie należy jej nakładać w zbyt dużej ilości, ponieważ przy schnięciu pianki, może ona rozepchnąć wolne pola i tym samym zniekształcić ościeżnicę. Gdy piana już odpowiednio zaschnie, wtenczas można przejść do następnego etapu. Pomiędzy szczeliną a ościeżnicą zawsze powstają wolne odstępy, znakomitym sposobem na ich zakrycie są listwy maskujące, które instaluje się za pomocą kleju. Tak oto przygotowaną ościeżnicę, należy wykończyć silikonem w kolorze drzwi. Jeżeli już jest starannie przygotowana ościeżnica, wówczas można zastanowić się nad doborem rodzaju drzwi wewnętrznych.

Bowiem, drzwi można otwierać na wiele sposobów, i tak na przykład wyróżnia się drzwi lewostronne, prawostronne, otwierane do wewnątrz, bądź na zewnątrz, w ścianie lub po ścianie. Na ogół jest to uzależnione od tego, czy jest się leworęcznym, albo praworęcznym. Aczkolwiek, do małych wnętrz zaleca się montować drzwi chowane w ścianie, jednak ażeby taki rodzaj drzwi zamontować to trzeba uprzednio wcześniej zawrzeć je w projekcie mieszkania, natomiast sam system naścienny można przygotować później. Tak więc, rodzaj drzwi wewnętrznych jest zależny od tego, jakie jest wnętrze, a także, w jaki sposób są ustawione meble. Na dzień dzisiejszy proponuje się montaż systemów przesuwnych, ich niewątpliwą korzyścią jest oszczędność miejsca, ponieważ nie wymagają one odpowiedniego promienia do otwarcia, tak jak jest to w przypadku drzwi uchylnych. Jednakże, aby je umieścić, należy pamiętać, aby pozostawić puste miejsce na ścianie, po jakiej będą prowadzone drzwi.

Jeśli nie będą mogli Państwo skorzystać z tego rodzaju drzwi wewnętrznych, wówczas istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, są nimi drzwi harmonijkowe inaczej zwane drzwiami łamanymi, często wykorzystywane w wejściu do kuchni.