(123) 456-7890 info@yourdomain.com

Nowe drzwi wewnętrzne

Za nie duże pieniądze drzwi wewnętrzne od zaraz można znaleźć w wybranym składzie budowlanym. Na mocne skrzydła drzwiowe i ościeżnice czekać trzeba nawet miesiąc. U nas przekonasz się, jak precyzyjnie dobrać drzwi do swoich wyobrażeń, jak je zakupić, i jakiego fachowca zaangażować do ich wstawienia.

Na początku wyszukujemy właściwy wzór drzwi u wykonawcy. Dalej przedstawiciel ma za zadanie dokładnie odmierzyć otwór na drzwi, by z całą pewnością znakomicie pasowały. Godzi się także złożyć zamówienie na drzwi z wysokiej klasy instalacją, natomiast jeśli zamontujemy je niewłaściwie, możemy z łatwością je zepsuć, przez co utracimy zagwarantowanie wykonawcy. Co więcej produkt ten wraz z usługą osadzenia zawiera mniejszy podatek VAT. Dobierając barwę drzwi, zwróć uwagę na kolor stolarki okiennej, albo kolor podłóg i ścian. Odpowiednim rozwiązaniem odnośnie stylistyki jest wybranie do poszczególnych dziur w pomieszczeniu drzwi wewnętrznych z tej samej serii. Szerokość drzwi jednoskrzydłowych wynosi z reguły od 60cm do 110cm. O większym wymiarze skrzydła, ważą więcej dlategoż potrzebują dodatkowego zawiasu. Jeżeli ktoś wymaga drzwi o dziwnych rozmiarach, ma możliwość je otrzymać na zlecenie. Drzwi jest możliwość jeszcze skrócić lub zwęzić za dodatkową opłatą.

Drzwi lewe?

Skrzydła drzwiowe oznaczamy lewymi, jeśli aby przemieścić skrzydło drzwiowe w swoją stronę łapiesz je lewą dłonią, a ich zawiasy są umieszczone z lewej krawędzi. Natomiast kiedy drzwi wewnętrzne uchylasz prawą ręką a ich zawiasy znajdują się po prawej stronie oznacza to, że są to drzwi wewnętrzne prawe.

Niezmiernie ważne jest, by mieć w pamięci, że drzwi wewnętrzne umieszczane do pomieszczeń, które nie mogą obejść się bez ruchu powietrza, to znaczy łazienki były wyposażone w wycięte idealne otwory dające sposobność przepływu powietrza, czy też co jest w tych czasach popularne zrobione wycięcie o wysokości od 10mm – 30mm.
Ościeżnice przylgowe i bezprzylgowe.

Ościeżnicę wypada dostosować do celnego szablonu skrzydła drzwi. Najbardziej rozpowszechnione są ościeżnice przylgowe, to znaczy, iż posiada ona na ramie umieszczonych parę kształtowników, do których przytwierdzone jest skrzydło. W takim rozwiązaniu umieszczane są na zewnątrz zawiasy dwa lub w większych skrzydłach trzy, na których zamontowane są skrzydła drzwiowe. Ościeżnice bezprzylgowe przywierają do drzwi wewnętrznych tylko po powierzchniowym obwodzie, dlatego, że mają prostą krawędź i łatwiejszy przekrój. Są, więc niewymagające w zachowaniu schludności iwydają się bardziej nowoczesne.

Ościeżnice mogą być zmontowane z płyty MDF, metalu, lub litego drewna klejonego pietrowo. Metalowe ościeżnice, pomimo tego, że wiążą się z budownictwem poprzedniego wieku, bardzo ładnie wpasowują się w młodych pokojach na przykład stworzone z aluminium. Sortujemy ościeżnice, dodatkowo na stałe i regulowane. Te pierwsze są na ogół węższe aniżeli mur, a regulowane przypasowuje się do szerokości muru. Do nielicznych wzorów możemy dopasować opaski maskujące- połączenie z murem. Z reguły dopasowuje się poszerzane opaski, przez co prezentują się jak płaskie panele ozdobne wokół ościeżnic, co dodaje nowoczesne oblicze.

Niezwykle często w drzwiach wewnętrznych bezprzylgowych umieszcza się schowane zawiasy, aby w pełni zastosować ich strukturę i możliwości. Fragment zawiasu umieszczony jest w boku ościeżnicy a pozostały fragment znajduję się w skrzydle drzwi. Drzwi z ościeżnicami bezprzylgowymi mają jeden niedostatek, są trochę gorszą osłoną akustyczną w zestawieniu z drzwiami z ościeżnicami przylgowymi.

Konstrukcja skrzydła, to najczęściej obudowa z drewna klejonego lub płyty MDF z wypełnieniem. W zależności od marki drzwi wewnętrznych, ich środkiem może być karton ukształtowany jak plaster miodu, płyta wiórowo-otworowa, płyta wiórowa pełna lub szkło. Gdy chcemy jeden z najtańszych modeli drzwi wewnętrznych, to jest to często tektura, która posiada bardzo niski współczynnik otuliny dźwiękowej a poza tym jest wrażliwa na uszkodzenia. W drzwiach o normalnym kanonie wypełnienie to, jest wzmocnione płytami pilśniowymi lub sklejką. W kosztownych modelach wypełnieniem jest drewno klejone piętrowo czy też warstwowe panele z płyt wiórowych.

Zewnętrzną część skrzydła drzwi otula się najczęściej cienkimi płytami MDF lub HDF. Jeśli powłoką zewnętrzną jest płyta MDF, to są w niej często wprasowane wzory. Płyty te, można malować.Jedną z tańszych, dzięki czemu często mało odporna na obicia jest sztuczna okleina dekor. Jeśli chcemy mieć najbardziej trwałą, powinniśmy zakupić droższą okleinę CPL. Jeżeli natomiast mamy potrzebę, aby wypełnieniem skrzydła było szkło, musimy zakupić laminowane lub hartowane, ze względu na bezpieczeństwo. Niedrogą, jednakże równie ciekawą opcją jest osadzenie drzwi z surowego klejonego drewna sosnowego, gdyż można je własnoręcznie pomalować.