(123) 456-7890 [email protected]

Poduszka ortopedyczna – profilaktyka zachorowań

W łóżku spędzamy 1/3 naszego życia, zatem od tego jak i na czym śpimy zależy stan naszego kręgosłupa.

To nieprawda, że mięciutkie, wypchane puchem poduszki umożliwiają nam odpowiedni i mocny sen. Zbyt niska i zbyt duża poduszka spowoduje wzrost napięcia mięśni oraz nie miłe bóle pleców Idealne ułożenie kręgosłupa podczas spoczynku jest bardzo istotne dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym ze sposób działania przeciw dolegliwościom bólowym i chorobom kręgosłupa jest wybór poduszki ortopedycznej, która pozytywnie wpłynie na odpowiednie położenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne redukują ból kręgosłupa w trakcie spoczynku, likwidują mrowienie rąk, masują części ciała, które mają bezpośredni kontakt z poduszką, zapobiegają krzywiznom kręgosłupa, umożliwiają odpowiedni przepływ krwi, zmniejszają bóle głowy oraz szyi, zapobiega tworzeniu się zmarszczeń na szyi.
Kształt poduszki dobieramy w zależności od pozycji, jaką zwykle przyjmujemy w czasie snu. Poduszka powinna być też wybrana na podstawie szerokości barku oraz ciężaru i wysokości danej osoby.

Idealna poduszka ortopedyczna cechuje się odpowiednią twardością. Zadaniem poduszki jest utrzymanie kręgosłupa w linii prostej, odciążenie kręgów szyjnych oraz zluzowanie mięśni karku oraz ramion. Doskonałe kupiona poduszka pozwala na umiejscowienie głowy w najoptymalniejszej dla niej pozycji.

Kluczowy jest materiał, z którego wyprodukowana jest poduszka ortopedyczna. Najlepsze poduszki są wytworzone z pianki z pamięcią. Pianka charakteryzuje się powolnym odzyskiwaniem kształtu po nacisku. Pianka ta tłumi wibracje, reaguje na temperaturę ciała, pod wpływem wyższej temperatury stając się miękka. Jeżeli zmienimy polożenie ciała poduszka na nowo dopasuje się do ułożenia naszego ciała.

Trzeba pamiętać o tym, że po kupnie poduszki powinniśmy spodziewać się pogorszenia relaksu podczas snu. Powinniśmy się do niej przyzwyczaić co trwa zwykle od dwóch do kilkunastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest niezastąpiona w trosce o zdrowy i sprawny kręgosłup.