(123) 456-7890 [email protected]

Sprawdź jak bardz ważny jest wybór właściwych kosmetyków dla naszej cery

Część spośród nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się rodzajem skóry. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy wyjątkowo ważną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy zastanawiać się jaki powinniśmy wybrać puder na uroczyste wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany kosmetyk utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Dodatkowo, wskazane jest, aby nasza skóra w blasku reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dokładnie kryjące wszelkie niedoskonałości, a także matujące. Jeśli jeszcze, będziemy chciały uzyskać efekt estetycznej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w kapitalny sposób spowoduje, iż cera będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Dlatego, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, dobierać lekki podkład o niezwykle rzadkiej konsystencji i do tego, jeśli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, przekażemy kilka naszych uwag. Wiemy dobrze, iż dobór właściwego podkładu jest szczególnie trudny.

Część spośród nas wybierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do rodzaju skóry. Przykładem może być cera tłusta, do jakiej należy zastosować podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, aby podkład posiadał odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo rzadki ani też za gęsty, ponieważ zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, ponieważ te atrybuty są sprawą indywidualną. Namawiamy do specjalistycznego zweryfikowania typu skóry, bowiem z pewnością ułatwi to wybór wszelkich używanych kosmetyków.